Sprzęt i diagnostyka

Gwarancją bezpieczeństwa i powodzenia wykonywanych w naszym centrum zabiegów stomatologicznych jest precyzyjna diagnostyka. Nasze centrum wyposażone jest w:


O sukcesie leczenia decyduje trafność postanowionej diagnozy u podstaw której leży wiedza i dostęp do nowoczesnych technologii. Nasza pracownia rentgenowska wyposażona jest w najwyższej jakości sprzęt do wykonywania cyfrowych zdjęć.

 

RTG wewnątrzustne wykonywane w technice radiowizjografii pozwala na dokładne prześwietlenie badanego obszaru jamy ustnej, a jednocześnie dawka promieniowania pochłoniętego w trakcie ekspozycji jest kilka razy mniejsza niż w przypadku metody konwencjonalnej. Zdjęcia wykonywane są bardzo szybko i praktycznie od razu widoczne na ekranie monitora. Dodatkowo RVG eliminuje zużycie odczynników chemicznych, przez co dbamy o środowisko naszej planety.

RTG Panoramiczne-cyfrowe (pantomograficzne)
To podstawowe badanie RTG w diagnostyce stomatologicznej. Służy do oceny całego łuku zębowego, dna zatoki szczękowej i stawów skroniowo-żuchwowych.

Tomograf 3D jest najnowocześniejszym i najdokładniejszym sposobem obrazowania zębów i kości twarzoczaszki w stomatologii. Trójwymiarowy obraz daje możliwość uwidocznienia struktur niejednokrotnie niewidocznych na zdjęciach 2D (punktowe i pantomograficzne). Uzyskujemy doskonały wgląd w przestrzenne  usytuowanie elementów anatomicznych i patologicznych oraz ich wzajemne przestrzenne relacje (zęby, nerwy, naczynia, zatoki szczękowe, zęby zatrzymane, zmiany zapalne, torbiele, urazy, ...). Specjalne oprogramowanie pozwala uzyskiwać nie tylko przekroje we wszystkich płaszczyznach, ale również przestrzenne modele, dzięki którym można bardzo dokładnie planować leczenie chirurgiczne i implantologiczne. Dzięki opcji ENDO możemy bez żadnych wątpliwości ocenić ilość, kształt i topografię kanałów korzeniowych

Dlaczego TOMOGRAF CS 8100 3D  w naszym Centrum:

  • .GWARANCJA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI
  • .GWARANCJA NAJNIŻSZEJ DAWKI PROMIENIOWANIA
  • .GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA
  • .GWARANCJA WYGODY PACJENTA
  • .GWARANCJA NAJWYŻSZEJ WARTOŚCI DIAGNOSTYCZNEJ


Decydując się na badanie Rtg  nie musisz się wcześniej rejestrować. Możesz wykonać je w dowolnej chwili, a zdjęcie otrzymasz po kilku minutach na płycie CD wraz z oprogramowaniem potrzebnym do odczytu.

Nasze Centrum spełnia wszystkie europejskie normy jakości przy zachowaniu najbardziej restrykcyjnych zasad ochrony radiologicznej pacjentow


Współcześnie trudno sobie wyobrazić nowoczesny gabinet stomatologicznych bez choćby jednego z typów laserów dentystycznych. W naszym centrum posługujemy się następującym urządzeniem - diodowy laser terapeutyczny DORIS MINI 1106MX. Jest to laser o najwyższej jakości i niezawodności oraz najnowszej technologii. Zabiegi tym laserem są bezinwazyjne, często mogące zastąpić leczenie farmakologiczne, bezbolesne, szybkie i skuteczne.To innowacyjne urządzenie które w bezbolesny sposób i bez skutków ubocznych usuwa w ciągu ułamka sekundy groźne dla zdrowia bakterie, wirusy i grzyby.


Jest to najnowocześniejsza technologia w leczeniu endodontycznym. Odpowiednie powiększenie i oświetlenie daje nam możliwość znalezienia wąskich, zakrzywionych lub dodatkowych kanałów korzeniowych, usunięcia złamanych narzędzi i wielu innych szczegółów niewidocznych gołym okiem. Dzięki wykorzystaniu mikroskopu jesteśmy w stanie uratować zęby skazane wcześniej na usunięcie oraz zwiększyć skuteczność i trwałość prowadzonego leczenia. Przydatność mikroskopu w stomatologii najlepiej obrazuje motto pioniera leczenia mikroskopowego „MOŻNA LECZYĆ TYLKO TO CO WIDAĆ!!!"To bardzo przydatne narzędzie pracy lekarza w nowoczesnym gabinecie stomatologicznym. Pozwala zajrzeć pacjentowi do własnej jamy ustnej, zobrazować problemy z jakimi się zgłosił. Pacjent na ekranie widzi własne zęby w powiększeniu i kolorze. Dodatkowo my lekarze w łatwy sposób możemy zaobserwować i objaśnić niektóre procesy chorobowe, a nawet efekty leczenia.Jest to urządzenie przeznaczone do precyzyjnego wyznaczenia długości roboczej kanałów której znajomość jest niezbędna do prawidłowego opracowania i wypełnienia kanałów.Umożliwia szybkie i bezbolesne usunięcie osadów nazębnych i przebarwień.


Najnowsze, wielofunkcyjne urządzenie, wykorzystane w leczeniu endodontycznym. Usprawnia i ułatwia pracę lekarzowi, jak i skraca czas wizyty pacjenta. Łączy w sobie endometr, mikrosilnik endodontyczny oraz pistolet do wypełnień ciepłą gutaperką i plugger.
Jest niezbędnych urządzeniem w nowoczesnej praktyce stomatologicznej.Aby zwiększyć precyzję wykonywanych zabiegów, korzystamy z lup pozwalających uzyskać odpowiednie powiększenie obrazu.Automatyczne urządzenie służące do płukania kanałów korzeniowych w trakcie leczenia endodontycznego.Stosowany podczas leczenia endodontycznego. Pozwala na bardzo dokładne mechaniczne opracowanie i oczyszczenie kanału jednocześnie skracając czas zabiegu.Najnowsze urządzenie do otrzymywania bardzo dokładnych wycisków protetycznych.


Urządzenie służące do usuwania kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków. Podstawowe narzędzie do walki z chorobami dziąseł i przyzębia.


To rodzaj gumy który w połączeniu ze specjalnymi klamrami umożliwia idealne odizolowanie leczonego zęba od środowiska jamy ustnej. Koferdam chroni ząb przed dostępem śliny a jednocześnie chroni błonę śluzową pacjenta przed kontaktem z płynami używanymi podczas płukania kanałów.


Nasze unity stomatologiczne gwarantują komfortowe i bezpieczne prowadzenie zabiegów stomatologicznych. Pracujemy na unitach firmy OMS Linea Esse i Linea Patavium.


Prowadzenie centrum stomatologii w dzisiejszych czasach wiążę się z olbrzymią odpowiedzialnością. Bardo ważne jest wykonanie nie tylko usługi medycznej z największą starannością i znajomością sztuki lekarskiej lecz także zastosowanie odpowiednich środków ochrony które zabezpieczą pacjenta przed dostępem wszechobecnych drobnoustrojów zgodnie z jedną z podstawowych zasad etycznych obowiązujących w medycynie „Primum non nocere" – po pierwsze nie szkodzić.

Nasze centrum spełnia wszystkie wymogi inspekcji sanitarno-epidemiologicznej.

Dbając o bezpieczeństwo pacjentów wiele narzędzi jest jednorazowych i utylizowanych zaraz po użyciu. Przed ponownym użyciem narzędzia wielokrotnego użytku są dezynfekowane, myte, suszone i pakowane w pakiety oraz sterylizowane w nowoczesnych autoklawach.

Posiadamy autoklawy Domina PB07, Melag Euroklav 23V-S.

Profilaktyka zakażeń w gabinecie stomatologicznych zapewnia komfort i bezpieczeństwo pracy lekarza i personelu pomocniczego oraz zapobiega narażeniu pacjenta na zakażenia. Właściwe postępowanie z materiałami przed i po sterylizacji jak również prawidłowe jej wykonanie to podstawowy warunek profesjonalnej opieki stomatologicznej w naszej codziennej praktyce.

Zmieniamy sie dla Was!

Juz wkrótce strona internetowa New -Dent w nowej odsłonie

Przepraszamy za utrudnienia

 

 

dentysta piekary slaskie

dentysta chorzow
 

Dentysta, Stomatolog, Stomatolog Piekary Śląskie, Gabinet Stomatologiczny Piekary, Stomatolog Chorzów, Dentysta Chorzów, RTG Panoramiczne, RTG Zęba, Porady Stomatologiczne, Stomatologia Zachowawcza, Leczenie Endodontyczne, Implantologia, Protetyka, Choroby przyzębia i błony śluzowej, Diagnostyka RTG, Ozonoterapia, Laseroterapia, Biżuteria Nazębna, Stomatologia Zachowawcza, Chorzów, Piekary Śląskie, Piekary Slaskie, Leczenie Kanałowe, Dentysta Radzi, New-Dent, Centrum Stomatologiczne, Przyjazne Centrum Stomatologii

Realizacja: SUBES.PL © 2011 strony internetowe katowice, sklepy internetowe, fotografia reklamowa