Zalecenia dla pacjentów użytkujących uzupełnienia ruchome

1. Należy pamiętać że proteza zębowa jest ciałem obcym, toteż w początkowym okresie używania może wywoły­wać objawy nietolerancji polegające m. in.na zwiększonym wydzielaniu śliny, upośle­dzeniu smaku, powstawaniu odruchów wymiotnych, zaburzeniach w odbiorze bodźców ter­micznych, odczucia braku miejsca dla języka itp. Dolegliwości te stopniowo ustępują w proce­sie przystosowania.

2. Adaptacja do protezy może trwać od kilku dni do kilku tygodni. Aby jak najszybciej przyzwyczaić się do protezy warto w początkowym okresie użytkować protezę bez przerwy nocnej, obustronne żuć pokarmy, rozpoczynając od małych kęsów i pokarmów miękkich. Zalecane jest również głośne czytanie tekstu w celu nauki swobodnej i poprawnej wymowy oraz ssanie cukierki (przyzwyczajenie się do połykania przy obecnych protezach w jamie ustnej)

Pamiętaj!

Bardzo wiele zależy od Twojego nastawnia i cierpliwości oraz przestrzegania wskazówek lekarza.

3. Pierwsza wizyta kontrolna odbywa się po 24-48 godzinach użytkowania protezy. W po­czątkowym okresie mogą pojawiać się dolegliwości bólowe, które wymagają przeprowadzenia przez lekarza odpowiednich korekt. Jeżeli ze względu na silny ból proteza nie mogła być użytkowana przez cały ten okres należy ją koniecznie założyć na kilka godzin przed wizytą, aby lekarz mógł zlokalizować przyczynę dolegliwości.

4. Kolejne wizyty odbywają się w zależności od potrzeb pacjenta.

NIE NALEŻY samodzielnie podpiłowywać zębów w protezach czy korygować protezy!

NIE NALEŻY samodzielnie sklejać protez oraz nie wolno także samodzielnie doginać klamer!

5. W celu długotrwałego użytkowania protezy należy pamiętać o odpowiedniej higienie protezy.

  • Protezy powinno się czyścić miękką szczoteczką (taką jak do mycia rąk) w wodzie z mydłem.
  • Myć protezę należy w zasadzie po każdym posiłku, a co najmniej rano i wieczorem.
    Jeżeli nie można umyć protezy powinno się ją chociaż przepłukać pod bieżącą wodą.
  • Unikać używania pasty do zębów w celu czyszczenia protezy gdyż powierzchnia protezy przestaje być gładka
  • Na noc powinno się wyjąć protezy i przechowywać je w środowisku suchym lub w roztworach łagodnych antyseptyków.

dentysta piekary slaskie

dentysta chorzow
 

Dentysta, Stomatolog, Stomatolog Piekary Śląskie, Gabinet Stomatologiczny Piekary, Stomatolog Chorzów, Dentysta Chorzów, RTG Panoramiczne, RTG Zęba, Porady Stomatologiczne, Stomatologia Zachowawcza, Leczenie Endodontyczne, Implantologia, Protetyka, Choroby przyzębia i błony śluzowej, Diagnostyka RTG, Ozonoterapia, Laseroterapia, Biżuteria Nazębna, Stomatologia Zachowawcza, Chorzów, Piekary Śląskie, Piekary Slaskie, Leczenie Kanałowe, Dentysta Radzi, New-Dent, Centrum Stomatologiczne, Przyjazne Centrum Stomatologii

Realizacja: SUBES.PL © 2011 strony internetowe katowice, sklepy internetowe, fotografia reklamowa