Akademia Zdrowego Uśmiechu

 

usmiech dentysta chorzow


U niemowląt bez względu na sposób karmienia, pielęgnacją zajmują się rodzice. Po każdym papkowatym posiłku powinno się starannie oczyścić z resztek pokarmowych dziąsła i wyrzynające się zęby. Nawijamy na palec jałową gazę zwilżoną w przegotowanej wodzie. Bardzo ważne jest wykonanie tego przed snem nocnym!
Od pierwszego roku życia należy dać dziecku do ręki mała miękką szczoteczkę do zębów.


Należy pamiętać że początkowo ma to charakter zabawy dlatego na rodzicach spoczywa obowiązek prawidłowego oczyszczenia jamy ustnej.
Szczotkowanie zębów powinno trwać co najmniej 2 minuty.


Polecaną metodą mycia zębów u dzieci jest metoda Fones'a. Stomatolodzy polecają aby do 6-7 roku życia rodzice nadzorowali szczotkowanie zębów u swoich dzieci a potem sami jeszcze raz wyszczotkowali dzieciom zęby.

  1. Zaczynamy od powierzchni żujących, najpierw zęby górne potem dolne. Zaczynamy od tyłu i wykonując ruch szorujące przesuwamy się do przodu.
  2. Następnie szczotkujemy powierzchnie zewnętrzne wykonując ruchy okrężne przy lekko rozkontaktowanych zębach.
  3. Na końcu szczotkujemy powierzchnie zewnętrzne - podczas czyszczenia zębów przednich górnych musimy ustawić szczoteczkę pionowo i wykonywać ruchy wymiatające do dołu a w zębach dolnych do góry.


Pastę do zębów wprowadzamy dopiero kiedy nasza pociecha opanuje płukanie jamy ustnej. Na rynku mamy do wyboru całą gamę past przeznaczonych dla dziecka jednak do 4 roku życia dziecka nie stosujemy past z fluorem.

    

 

 Drodzy Rodzice,

Wiemy jak wielki stres towarzyszy dzieciom w czasie wizyt w gabinecie stomatologicznym. Chcemy zaoszczędzić im tych traumatycznych przeżyć dlatego zapraszamy dzieci na wizyty adaptacyjne, które pozwolą maluchowi zapoznać się z nowym miejscem i osobami. Zalecamy aby pierwsza wizyta miała miejsce nie później niż do 3-go roku życia. W naszym Centrum przyjaźnie nastawiony i cierpliwy personel oswoi malucha z gabinetem i zrozumiałym dla dziecka językiem wszystko wytłumaczy.
Przed wizytą u dentysty należy koniecznie z dzieckiem porozmawiać i szczegółowo wyjaśnić mu przebieg wizyty. Dziecko odczuwa lęk przed nieznanym, więc można powiedzieć mu, że idzie na spotkanie z nowym znajomym-dentystą, który sprawdzi jego ząbki.

Stworzenie w domu atmosfery sugerującej, że wizyta u stomatologa to coś strasznego sprawi, iż dziecko przejmuje negatywne nastawienie od rodziców i niepotrzebnie zaczyna się bać.

Jednym ze skutecznych sposobów ograniczenia dziecięcych obaw jest wspólna zabawa w dentystę lub czytanie książeczek, czy oglądanie bajek związanych z leczeniem zębów.

Nie zawsze pierwsza wizyta u stomatologa może być wizytą adaptacyjną. Czasami już podczas pierwszej wizyty okazuje się, że zęby dzieci wymagają leczenia. Jeżeli zachodzi konieczność stosujemy znieczulenie miejscowe, a moment podania znieczulenia można również przeprowadzić bezboleśnie wcierając żel o wyjątkowym, owocowym smaku.

Dzieciom proponujemy nowoczesne wypełnienia w kolorach tęczy. Lekarz angażuje dziecko w proces leczenia poprzez wybór koloru wypełnienia i za pomocą kamery wewnątrz-ustnej na ekranie monitora dziecko obserwuje pracę lekarza. W nagrodę za dzielną postawę dzieci otrzymują medale, dyplomy i inne nagrody niespodzianki zachęcające do dalszego leczenia.

 

usmiech dentysta chorzow

 

 

Na czym polega efekt właściwej higieny jamy ustnej?Pacjent dbający o higienę jamy ustnej posiada zdrowo wyglądające zęby oraz dziąsła.

Oznacza to że:
Powierzchnie zębów są oczyszczone oraz nie obserwuje się rozwoju ubytków próchnicowych, dziąsła są różowe, nie występuje krwawienie sprowokowane lub samoistne a co ważniejsze nie występują dolegliwości bólowe oraz nieświeży oddech nie stanowi problemu.
W jaki sposób najlepiej dbać o higienę jamy ustnej?


Podstawowym sposobem w staraniach o zdrowy i piękny uśmiech jest szczotkowanie zębów.
Należy przynajmniej dwa razy dziennie szczotkować zęby.

U pacjentów ze zdrowym przyzębiem najlepsza okazuje się szczoteczka średnio-miękka. Jeżeli chodzi o rodzaj rączki, kształtu główki (zwężany lub prostokątny) i wyglądu włókien (o nierównej długości, równe), wybór należy od naszych upodobań. Najlepsza szczoteczka jest dostosowana do wielkości jamy ustnej i pozwala w łatwy sposób dotrzeć do wszystkich zębów.

Skuteczność szczotkowania zależy w pewnym stopniu od dodatkowych środków czyszczących takich jak np. pasty do zębów. Stosowanie odpowiedniej dla siebie pasty do zębów jest bardzo ważne. Obecna oferta past obejmuje szeroki wachlarz produktów przeznaczonych dla wielu stanów chorobowych, takich jak ubytki tkanki zęba, stan zapalny dziąseł, kamień nazębny, przebarwienia i nadwrażliwość zębów. Warto porozmawiać ze swoim lekarzem dentystą który w profesjonalny sposób doradzi jaka będzie najlepsza pasta dla nas.

Jednak szczoteczka i dobrana do naszych potrzeb pasta to jeszcze nie gwarancja idealnej higieny jamy ustnej. Dopiero przy odpowiednim sposobie szczotkowania możemy zmaksymalizować nasze działanie. Sposobów szczotkowania jest co najmniej 8 jednak podstawową metodą zalecaną dla osób ze zdrowym przyzębiem i brakiem recesji jest metoda roll.

Polega ona na ułożeniu szczoteczki pod kątem 45° do linii dziąseł i czyszczeniu ruchem wymiatającym lub obrotowym zaczynając od linii dziąseł. Następnie delikatnie szczotkujemy zewnętrzną, wewnętrzną i żującą powierzchnię każdego zęba wykonując krótkie ruchy do przodu i do tyłu. Pamiętajmy o delikatnym czyszczeniu język, aby usunąć bakterie i odświeżyć oddech.Czy istnieją inne zabiegi pomagające w utrzymaniu higieny jamy ustnej?


Najpopularniejszym sposobem i zarazem najprostszym jest płukanie jamy ustnej. Krótkie płukanie po posiłku przez 30 sekund usuwa niemal połowę resztek pokarmowych, a dłuższe może nawet spowodować całkowite rozpuszczenie cukru zalegającego w jamie ustnej.
Do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych przydadzą się nici dentystyczne lub wykałaczki.

 
 

Zmieniamy sie dla Was!

Juz wkrótce strona internetowa New -Dent w nowej odsłonie

Przepraszamy za utrudnienia

 

 

dentysta piekary slaskie

dentysta chorzow
 

Dentysta, Stomatolog, Stomatolog Piekary Śląskie, Gabinet Stomatologiczny Piekary, Stomatolog Chorzów, Dentysta Chorzów, RTG Panoramiczne, RTG Zęba, Porady Stomatologiczne, Stomatologia Zachowawcza, Leczenie Endodontyczne, Implantologia, Protetyka, Choroby przyzębia i błony śluzowej, Diagnostyka RTG, Ozonoterapia, Laseroterapia, Biżuteria Nazębna, Stomatologia Zachowawcza, Chorzów, Piekary Śląskie, Piekary Slaskie, Leczenie Kanałowe, Dentysta Radzi, New-Dent, Centrum Stomatologiczne, Przyjazne Centrum Stomatologii

Realizacja: SUBES.PL © 2011 strony internetowe katowice, sklepy internetowe, fotografia reklamowa